קידום אתרים בהיבט הלוקאלי

מומחה לקידום אתרים לוקאלי

עולם העסקים הוא עולם עשיר ומגוון, המכיל בתוכו מגוון רחב של סוגי בתי עסק, חלקם בעלי פעילות חובקת עולם וחלקם פונים לקהלי יעד לוקאליים, באזור הגאוגרפי המיידי. קידום אתרים של בתי עסק חייב לקחת בחשבון את מאפייני הפעילות העסקית שלו, וקהל היעד אליו פונה העסק הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בהיבט זה.

אפשר בהחלט להבין את השאיפה של מותג בגדים לקדם את עצמו מול כלל הציבור ברחבי הארץ, אך במהלך קידום כזה אין כל היגיון כאשר מדובר על מסעדה מקומית, הפונה לאוכלוסייה מצומצמת הממוקמת באזור המסעדה, או לאוכלוסייה המגיעה אל האזור. במקרה כזה, צריך תהליך הקידום להתבסס על אלמנטים לוקאליים, תוך התמקדות בקהל היעד הרלוונטי בלבד.

פנייה ממוקדת לקהל היעד המקומי

קידום אתרים לוקאלי הוא למעשה קידום של אתר מול קהל יעד מאוד מוגדר, בעל מאפיינים גאוגרפיים דומים לאלו של בית העסק. כך למשל, מסעדה הממוקמת בירושלים תרצה להשקיע את מאמצי הקידום שלה, מול קהל היעד הירושלמי ולא להתחרות עם מסעדות אחרות, הממוקמות בתל אביב, בחיפה או באילת, ואשר מקדמות את עצמן באמצעות אותם ביטויי חיפוש.

הבנה זו היא אינה הבנה פילוסופית, אלא פרקטיקה מסודרת שאותה פיתחה גוגל בשנים האחרונות, וכעת מעמידה שורה של כלים לביצוע לוקליזציה של פעילות הקידום עבור אתרים, המעוניינים להתמקד בקהל הלוקאלי.

כלים ייעודיים לקידום לוקאלי, והתאמה חכמה של התוכן

כלים אלה כוללים שימוש בביטויי חיפוש בעלי אוריינטציה לוקאלית, הן עבור אוכלוסייה מקומית והן עבור אוכלוסייה זרה המגיעה למקום. כך למשל, אם המסעדה ממוקמת באזור ימין משה בירושלים, סביר להניח שתייר שנמצא בסביבה ומחפש מסעדה, יחפש בגוגל באמצעות הביטוי “מסעדה ליד ימין משה”.

שילוב ביטוי זה בתכני הקידום של האתר יכול לסייע מאוד למסעדה להגיע אל ראש תוצאות החיפוש ולפגוש את אותו תייר בדיוק ברגע בו הוא מחפש אותה, וזאת הרי המטרה האולטימטיבית של פעילות קידום אתרים. זוהי כמובן דוגמא אחת ויחידה, אך כזאת שמשקפת את האופן בו ניתן להסיט את תהליך הקידום מהמרחב הלאומי ואפילו הגלובלי, אל המרחב המקומי.

מקלים על המשתמש לקבל את ההחלטה “הנכונה”

במסגרת תהליך הקידום הלוקאלי, ישנו צורך גם לעשות שימוש בכלים הייעודיים שמעמיד גוגל לטובת העניין, ובכלל זה הוספת העסק לאינדקס העסקים של גוגל, בו יכול בית העסק לציין את שם הרחוב והמספר בהם הוא ממוקם, להוסיף מספר טלפון, מפת הגעה, הוראות הגעה וכן הלאה.

כל הפרטים האלה יוצגו בפני המשתמש בתוצאות החיפוש, וישמשו כדי להקל עליו לקבל החלטה ולממש את ההחלטה שלו בפועל. הנושא של קידום אתרים לוקאלי הוא נושא חדש יחסית, ולכן מומלץ לעסקים המעוניינים ליישם אותו, לפנות לחברות קידום המציגות את התחום כתחום התמחות ייעודי שלהן.