כך תבחרו את דלת הכניסה החדשה שלכם

דלת הכניסה לבית היא השער לבית ועל כן יש לה השפעה רבה על האווירה שהיא משרה על הבית, אך גם על תחושת הבטחון. בתהליך של בחירת דלתות כניסה חשוב מאוד לבחון את ההיבט העיצובי, ואת האופן בו משתלבת הדלת עם העיצוב הכולל של הבית או לפחות של סביבתה המיידית, אך לא פחות מכך ואולי אף יותר, חשוב לבחון את מידת הבטחון שמעניקה הדלת, שכן זהו התפקיד המרכזי של דלת כניסה לבית.

בוחרים דלת כניסה יפה אבל בטוחה

בסופו של דבר, תפקידה המרכזי של דלת כניסה לבית הוא להעניק לנו בטחון מרבי, כאילו הייתה חלק מקירות הבית. בכדי לאפשר לנו לצאת ולהיכנס מהבית עלינו ליצור פתח ייעודי בקירות הבית, אך בכדי למנוע כניסה ויציאה של גורמים בלתי מורשים עלינו למלא את החלל הריק שנוצר בפתח, ואת זה אנחנו עושים באמצעות דלת כניסה. על דלת הכניסה להיות עמידה דיה בכדי למנוע פריצה לבית, ולא פחות מכך עליה להיות עמידה בפני איתני הטבע אליהם היא חשופה ללא הרף.

רמת הבטחון שיודעת דלת כניסה להציע, ואת זה חשוב מאוד להבין בתהליך של בחירת דלתות כניסה, נקבעת על פי שני פרמטרים מרכזיים: החומר ממנו עשויה הדלת והמשקופים ומנגנון הנעילה המותקן בה. דלת כניסה בטוחה חייבת להיות נטולת נקודות תורפה. כך למשל, אם בדלת שלכם מותקן מנגנון נעילה רב בריחי מתוחכם, אבל הדלת כוללת עיטור זכוכית דרכו ניתן לחדור את הדלת באמצעים מתאימים, זוהי נקודת תורפה רגישה מאוד. ככל שהסביבה בה אתם מתגוררים חשופה ליותר סיכוני פריצה (אזורי פשע ומרכזי ערים), כך חשוב יותר להקפיד על נושא זה ולהיפך.

נושא העיצוב לא פחות חשוב

אחרי שאמרנו את זה, בתהליך של בחירת דלתות כניסה אי אפשר להתעלם מנושא העיצוב, ולא בכדי. דלת הכניסה ממוקמת באזור בו שוהים בני הבית יותר מכל, אזור הסלון, המטבח והכניסה לבית, והיא הדלת דרכה עוברים בני הבית בכל יום, יותר מפעם אחת. לעיצוב של הדלת ואפילו לתחושת החוזק שלה ישנה השפעה על האווירה שהיא משרה ועל כן חשוב להשקיע לא מעט מחשבה ומאמץ בגיבוש המודל העיצובי של דלת הכניסה.

התאמת דלת הכניסה לעיצוב הבית הוא תהליך מקצועי שחייב לעלות בקנה אחד עם עקרונות עיצוב מקצועיים. הדלת יכולה להיות מעוצבת על פי מודל של ניגודיות לעיצוב הכולל, והיא יכולה להשלים אותו. היא יכולה להשרות אווירה של עיצוב מודרני, או אווירה חמימה וכפרית.

הדלת יכולה ליצור תחושה של פתח הכניסה והיציאה מהבית והיא יכולה להיות הרבה יותר מזה. לכל מהלך עיצובי שתעשו סביב דלת הכניסה תהיה השפעה מהותית על מאפיינים אלה, ולכן כדאי לעבור את תהליך העיצוב בסיוע איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב פנים ואולי אף בתחום הספציפי של דלתות לבית.

לקנות במקום הנכון

לבסוף, עד כמה שזה יישמע מוזר, למקום בו תקנו את דלת הכניסה ישנה השפעה משמעותית על היכולת שלכם לבחור את הדלת הנכונה והמתאימה לכם ביותר. מבחר הדגמים, הסיוע המקצועי שמגישים לכם אנשי המכירות ואנשי המקצוע, הייעוץ סביב הצרכים הספציפיים שלכם, כל אלה משפיעים על טיב ההחלטה שתקבלו בתהליך של בחירת דלתות כניסה, ולכן חשוב להתייעץ עם קרובי משפחה וחברים, לקבל המלצות וחוות דעת מקצועיות מאנשים העוסקים בתחום, כמו אדריכלים ומעצבי פנים, ולפנות למקום הנכון שבו תוכלו לקבל את כל התמיכה הדרושה לכם לצורך קבלת ההחלטה.