הנסיך והנסיכה של סרביה הדהימו את עולם הקרדיולוגיה האירופאי והעולמי כשהזמינו כלאחר כבוד את פרופסור יהודה אדלר לטירתם בבלגרד

מי שמכיר קצת את הסצנה הקרדיולוגית בישראל, מכיר את פרופסור יהודה אדלר כאחד הקרדיולוגים הבכירים בארץ, שזוכה לתהילה רבה גם בזירה הבינלאומית. בניגוד לקרדיולוגים רבים אחרים, את חייו המקצועיים הקדיש אדלר למחקר ופיתוח של טיפולים במחלות קרום ושריר הלב, ואף מילא שורה ארוכה של תפקידי ניהול בכירים בגופים רפואיים, לרבות בית החולים שיבא תל השומר.

לאחרונה, הרחיב אדלר את הגעתו המקצועית אל מעבר לים, לאחר שמונה ליו”ר האיגוד האירופי למחלות קרום ושריר הלב, תפקיד אותו הוא ממלא מפה בארץ בהסכמת האיגוד, ואשר בדרך כלל מחייב מעבר למשרדי האיגוד באירופה.

בנוסף, נהנה אדלר ממעמד של מרצה מבוקש, ורק לאחרונה הרצה בכנס הקרדיולוגים הבינלאומי שנערך בסרביה, אירוע שבמסגרתו אף הוזמן לארוחת ערב חגיגית עם נסיך ונסיכת סרביה, וזכה לאות יקיר הקהילה של הקהילה היהודית המקומית.

הדור הצעיר הוא מה שחשוב

בנוסף לפעילותו הענפה בתחום המחקר והידע, ניהול וובינר בינלאומי לקרדיולוגים, פרסום ניירות עמדה, שיתופי פעולה עם מרפאות קרדיולוגיות ברחבי העולם כדוגמת מיו קליניק וכתיבת הספר הראשון אי פעם בנושא מחלות קרום הלב, מקדיש פרופסור יהודה אדלר זמן רב בטיפוח הדור הצעיר של הקרדיולוגים הבאים של ישראל.

סטודנטים לרפואה שזה עתה סיימו את לימודיהם, מתמחים וקרדיולוגים צעירים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום, נושאים את עיניהם מעלה ומחפשים מודל שממנו ניתן ללמוד, שם הם גם פוגשים את אדלר מוכן ומזומן להעניק להם מכל הידע והניסיון שצבר לאורך השנים. לא לחינם מקדיש אדלר זמן רב למען הדור הצעיר, בעיקר לאור החוויה האישית שלו בימיו הראשונים כקרדיולוג והחוסר שהרגיש אז בהנחיה ותמיכה מקצועית, ולא פחות מכך גם אישית, ואשר לה זקוק רופא צעיר שנכנס לתחום מורכב ומסובך של חיים ומוות.

חשיבות המטופל, לא רק הרופא

הרופא המטפל הוא לבטח פרמטר חשוב בכל טיפול רפואי, ופציינטים רבים מקדישים מאמצים רבים, ולעיתים גם כסף רב, בכדי ליהנות משירותיו של הרופא המועדף עליהם. יחד עם זאת, אחד המסרים שאותם מדגיש יהודה אדלר בפני דור הקרדיולוגים הצעיר, שהמטופל הוא שחקן המפתח והמטופל הוא מה שחשוב, ולא הרופא.

מסר זה אינו עולה בתוך חלל ריק, אלא דווקא מתוך ניסיונו של אדלר ובחירתו לפנות לתחום מחלות קרום ושריר הלב, שאינו זוכה להילה האופיינית לטיפולים קרדיולוגיים אחרים כדוגמת ניתוח לב פתוח, צנתור או ניתוח מעקפים.

מטרת המסר היא להבהיר לרופאים הצעירים כי מעבר לשאיפה האישית והלגיטימית מאוד שלהם להתקדם, להתפתח ולעשות לביתם, חשוב מאוד שיזכרו בסופו של דבר את המטופל, ולפעמים זה אומר גם לפנות לתחומים פחות זוהרים, פחות רווחיים ופחות מוכרים, בכדי שכל מטופל הסובל מבעיות לב מכל סוג, יוכל לקבל את הטיפול המתאים על מנת לשקם את חייו.

הדור הצעיר של אימפריית הקרדיולוגיה בישראל

זה לא חדש שישראל נחשבת למובילה עולמית בתחום הקרדיולוגיה ובתחום הרפואה בכלל. אנשים בעלי שם כדוגמת פרופ’ יהודה אדלר הם חלק מרכזי בהפצת שמה של ישראל בעולם, ובכדי לשמר את מעמדה זה של ישראל, חשוב לאדלר לטפח את הדור הצעיר, שיוציא מקרבו חוקרים יוצאי דופן, מנתחים מוצלחים ואנשי רפואה מהדרגה הגבוהה ביותר.

לשם כך מקדיש אדלר את מרב זמנו, לאחר שנים ארוכות אותן הקדיש לטובת ניהול מוסדות רפואיים והתוויית מדיניות שננקטת עד היום בשטח, ומשפיעה על ענף הקרדיולוגיה הישראלי עד עצם היום הזה.