קידום אתרים בהיבט הלוקאלי

עולם העסקים הוא עולם עשיר ומגוון, המכיל בתוכו מגוון רחב של סוגי בתי עסק, חלקם בעלי פעילות חובקת עולם וחלקם פונים לקהלי יעד לוקאליים, באזור הגאוגרפי המיידי. קידום אתרים של בתי עסק חייב לקחת בחשבון את מאפייני הפעילות העסקית שלו, וקהל היעד אליו פונה העסק הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בהיבט זה.

אפשר בהחלט להבין את השאיפה של מותג בגדים לקדם את עצמו מול כלל הציבור ברחבי הארץ, אך במהלך קידום כזה אין כל היגיון כאשר מדובר על מסעדה מקומית, הפונה לאוכלוסייה מצומצמת הממוקמת באזור המסעדה, או לאוכלוסייה המגיעה אל האזור. במקרה כזה, צריך תהליך הקידום להתבסס על אלמנטים לוקאליים, תוך התמקדות בקהל היעד הרלוונטי בלבד.

פנייה ממוקדת לקהל היעד המקומי

קידום אתרים לוקאלי הוא למעשה קידום של אתר מול קהל יעד מאוד מוגדר, בעל מאפיינים גאוגרפיים דומים לאלו של בית העסק. כך למשל, מסעדה הממוקמת בירושלים תרצה להשקיע את מאמצי הקידום שלה, מול קהל היעד הירושלמי ולא להתחרות עם מסעדות אחרות, הממוקמות בתל אביב, בחיפה או באילת, ואשר מקדמות את עצמן באמצעות אותם ביטויי חיפוש.

הבנה זו היא אינה הבנה פילוסופית, אלא פרקטיקה מסודרת שאותה פיתחה גוגל בשנים האחרונות, וכעת מעמידה שורה של כלים לביצוע לוקליזציה של פעילות הקידום עבור אתרים, המעוניינים להתמקד בקהל הלוקאלי.

כלים ייעודיים לקידום לוקאלי, והתאמה חכמה של התוכן

כלים אלה כוללים שימוש בביטויי חיפוש בעלי אוריינטציה לוקאלית, הן עבור אוכלוסייה מקומית והן עבור אוכלוסייה זרה המגיעה למקום. כך למשל, אם המסעדה ממוקמת באזור ימין משה בירושלים, סביר להניח שתייר שנמצא בסביבה ומחפש מסעדה, יחפש בגוגל באמצעות הביטוי “מסעדה ליד ימין משה”.

שילוב ביטוי זה בתכני הקידום של האתר יכול לסייע מאוד למסעדה להגיע אל ראש תוצאות החיפוש ולפגוש את אותו תייר בדיוק ברגע בו הוא מחפש אותה, וזאת הרי המטרה האולטימטיבית של פעילות קידום אתרים. זוהי כמובן דוגמא אחת ויחידה, אך כזאת שמשקפת את האופן בו ניתן להסיט את תהליך הקידום מהמרחב הלאומי ואפילו הגלובלי, אל המרחב המקומי.

מקלים על המשתמש לקבל את ההחלטה “הנכונה”

במסגרת תהליך הקידום הלוקאלי, ישנו צורך גם לעשות שימוש בכלים הייעודיים שמעמיד גוגל לטובת העניין, ובכלל זה הוספת העסק לאינדקס העסקים של גוגל, בו יכול בית העסק לציין את שם הרחוב והמספר בהם הוא ממוקם, להוסיף מספר טלפון, מפת הגעה, הוראות הגעה וכן הלאה.

כל הפרטים האלה יוצגו בפני המשתמש בתוצאות החיפוש, וישמשו כדי להקל עליו לקבל החלטה ולממש את ההחלטה שלו בפועל. הנושא של קידום אתרים לוקאלי הוא נושא חדש יחסית, ולכן מומלץ לעסקים המעוניינים ליישם אותו, לפנות לחברות קידום המציגות את התחום כתחום התמחות ייעודי שלהן.

מה צריך לדעת לפני שמחפשים חברת ניקיון לעסק

שירותי הניקיון הפכו בשנים האחרונות לדבר שכיח ביותר לכל עסק. ההתעסקות בניקיון דורשת זמן יקר אשר העובדים זקוקים לו במהלך יום העבודה, לכן שכירת חברת ניקיון לעסק היא האופציה הטובה ביותר שעומדת בפני כל עסק. לכן, רגע לפני שאתם מחפשי חברת ניקיון לעסק שלכם כדאי שתשימו לב על כמה דברים חשובים בטרם תתחילו לעבוד יחדיו.

מה חשוב לבדוק בטרם שוכרים חברת ניקיון?

רגע לפני שאתם שוכרים חברת ניקיון שתעבוד איתכם לאורך שנים, חשוב לברר על ותק החברה, שירותי החברה, האם החברה רשומה כחוק, האם יש לה אישורים כחוק, האם יש ביטוח לעובדים, האם הניקוי כולל ניקיון קומתי, חדרים, מטבחון ושירותים, האם הניקיון כולל חלונות ושטיפת כלים, והאם השירות כולל מוצרים כגון: נייר טואלט, סבונים ועוד.

לאחר שקיבלתם את התשובות חשוב שתשוו בין כמה חברות ניקיון על מנת לראות את השירותים שכל חברה מציעה ואת טווח המחירים בשוק. כדאי תמיד לבחור חברה שמשלבת ניקיון ואחזקה על מנת לקבל את מלוא שירותי החברה שאתם זקוקים להם ולחסוך בהוצאות לחברת אחזקה.

מה כוללים שירתי הניקיון?

שירותי הניקיון הם דבר חשוב ביותר לכל עסק, על מנת לדעת בוודאות אילו שירותים אנו צריכים ואלו לא יש לשאול את חברת הניקיון האם שירותי הניקיון כוללים שימוש בפוליש והברקה בקריסטל או ווקס, האם החברה פעילה גם לאחר שעות עבודת העסק, האם יש צוות שעובד בימי שישי, האם צוות העבודה הוא גדול או שמדובר על מנקה אחד, האם יש שירות שמירה גם שניתן לשלב, האם החברה נותנת תקופת ניסיון במידה ותרצו לעזוב לאחר תקופה או לא, והאם החברה מנקה שטיחים מקיר לקיר, עושה כלים, מטבחון, שואבת אבק ועוד.

בטיחות ואבטחה של חברת הניקיון

דבר חשוב ביותר שיש לבדוק בחברת הניקיון זה בטיחות ואבטחה. מאחר שאנשי הניקיון הם האחרונים שעוזבים את המשרד חשוב שיהיה ניתן לסמוך עליהם מבחינת השארת מפתח, וכן לשאול אותם אצל מי נשאר המפתח לבניין או למשרד לאחר שהם הולכים הביתה.

חשוב שהחברה שאתם עובדים איתה תהיה אמינה והגונה שניתן יהיה לסמוך עליה שלא תפרוץ למקום ותגנוב חפצים מהמשרד. חשוב שתבקשו תעודת יושר במידה ויש לכם חומרים רגישים במשרד. תעודת היושר תסיר דאגה מליבכם במיוחד שיש לכם חומרים רגישים מאוד במשרד שאתם לא רוצים שאנשים לא מורשים יחשפו אליהם.

הגיגים על ניהול בעידן החדש

האינטרנט מלווה אותנו כבר קרוב לשני עשורים, אבל נראה שאנחנו מבינים רק את קצה קצהה של השפעתו על חיינו. אחד התחומים המקצועיים בו ניכרת השפעה רבה של האינטרנט, השפעה שטרם נחקרה עד הסוף, הוא תחום הניהול.

לדברי אילן אבישי, אל”מ בדימוס בחיל האוויר ולשעבר מנהל שירות אוויר בחברת אל על, האתגר הניהולי שעומד בפני מנהלים בעידן החדש הוא מורכב יותר מזה של מנהלי הדור הישן. את האתגר הזה מייחס אבישי לנגישות הגבוהה של העובדים למידע ולעצם היותם ידענים ומעורבים יותר, הן דרך אתרי האינטרנט השונים והן דרך הרשתות החברתיות.

אתגרים ניהוליים חדשים בפני שכבת הניהול בישראל ובעולם כולו

על אף שיש בכך אמירה שהיא מעט לא פוליטיקלי קורקט, אי אפשר להתעלם מכך שעובדים מודעים יותר הם עובדים שקשה יותר לנהל אותם.

זה נכון, מדגיש אילן אבישי, שהידע הרב שצוברים העובדים, המעורבות הגבוהה שלהם בקהילה ובנעשה סביבם והשאפתנות שהם מפתחים בסביבת האונליין, מאפשרים להם לייצר הישגים מרשימים יותר בעבודה וארגונים מרגישים זאת בכל יום, אבל יש לזה גם מחיר בהיבט הניהולי והארגוני, קושי שבא לידי ביטוי בעמדות מגובשות שיש לעובדים סביב כל נושא, לרוב עמדות שסותרות זו את זו בין העובדים השונים, ברצון שלהם להביא את עצמם אל השולחן, להגשים את עצמם ולבטא את עצמם במקסימום, לעיתים בניגוד לאינטרס הניהולי הכולל של הארגון או של המשימה הספציפית.

הקושי מתבטא גם בממשק שבין הארגון ללקוחות, עם גישה רחבה הרבה יותר של כל לקוח בודד אל העולם ואל הציבור, עם היכולת להרים או להרוס מוניטין במחי פוסט אחד, ובצד החיובי של העניין, לעורר את הארגון סביב ליקויים בניהול הממשק מול הלקוח.

השפעה חיובית שיש להסתגל אליה

אחרי שאמרנו את זה, לאילן אבישי חשוב להדגיש שסך ההשפעה של האינטרנט על מנהלים בארגונים היא חיובית מאוד, ומנהלים שלומדים להתמודד עם האתגרים החדשים בצורה אפקטיבית ונכונה, יכולים להפיק תפוקות שלא ניתן היה להפיק רק לפני עשור או שניים.

את המציאות הזאת הכיר אבישי עוד כאלוף משנה בחיל האוויר, שם שימש כרמ”ח חות”ם, והניע שורה של תהליכים פורצי דרך לרבות שילוב חרדים בחיל האוויר, עידוד נשים להשתלבות במקצועות מורכבים בחייל, שיתופי פעולה של חיל האוויר עם בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ, שיפור תהליכי המיון לקורס קצינים ולקורס טיס בחיל האוויר ועוד.

דווקא בצבא, ארגון שמבוסס על סודיות ודיסקרטיות, נדרשים המפקדים להתמודד עם תופעות חדשות של חשיפת מידע ושיתוף קל ומהיר של מידע בין אנשים. להערכת אבישי, הצבא הכין אותו בצורה הטובה ביותר להשפעות האינטרנט על שכבות הניהול בארגונים, ועם הידע והניסיון שאותם צבר בתפקידו הצבאי, הגיע לאל על כדי לפרוץ דרכים חדשות בנתיבי האוויר.

שינויים מהירים מחייבים הסתגלות מהירה של מנהלים

בתפקידו בחברת אל על, הניע אילן אבישי תהליכים של שילוב מערכות מחשוב בתהליכי השירות, לרבות שירות באמצעות אייפד, שדרג והשביח את תפריטי המזון לנוסעים בשיתוף פעולה עם שפים בכירים ומומחי יין מישראל, ואף גיבש את מדיניות השירות החדשה של חברת אל על במטוסי הדרימליינר החדשים.

הארגונים ממשיכים להתקיים ולהתנהל, אומר אבישי, אבל הדברים מתנהלים בצורה שונה מבעבר. שינוי הוא בהחלט דבר מבורך, אבל כשהשינוי מתרחש במהירות בה מתרחשים שינויים בעידן האינטרנט, תמיד נוצרים פערים שלוקח זמן לגשר עליהם, ובזה נמדד היום המנהל המודרני.